Başa
WhatsApp
online randevu alın
» cerrahi işlemler » estetik kapak ameliyatları
Estetik Kapak Ameliyatları

Göz çevresi ve yüz dolgusu

Yaslanmayla birlikte olusan derin kirisikliklarin tedavisi için ve yüzü sekillendirmek için uygulanan yöntemlerden biri de, cilt dolgusu uygulamalaridir.Bu yöntemde vücudun dogal maddelerinin esdegerleri cilt altina enjekte edilir. Dolgu maddesi olarak en sik kullanilan ürün hyalüronik asittir. Hyalüronik asit insan vücudunda, tüm canlilarda oldugu gibi dogal olarak bulunur. Hyalüronik asit kendi hacminden bin kat fazla su tutabilir ve enjekte edildigi yerde uzun süre seklini muhafaza edebilir, bu yüzden çok ideal ve en çok tercih edilen dolgu maddesidir, kozmetik ürünlerde çok sik kullanilir. Vücutta zaten dogal olarak bulunan bu madde alerji yapmaz, kendi kimyasal maddesinin belirgin bir yan etkisi ve riski yoktur.Dolgu maddesi uygulamasinin basarili olmasi için teknik ve tibbi bilgi gereksinimi yaninda yüz anatomisinin detayli bilgisi ve estetik bakis açisi gerekir. Dolgu madde enjeksiyonlari ameliyat gibi girisimlere göre oldukça pratiktir. Kremlerle yapilan hafif bir anestezi sonrasi yaklasik 15-30 dakika gibi kisa sürede uygulanir. Kisinin sosyal hayatini ve ise gitmesini etkilemez. Islem yapildigi anda hemen sonuç verir ve sonucu görmek için beklemek gerekmez, ancak uygulamadan yaklasik10 gün sonra cilde iyice oturmasi ile daha ideal görünümüne ulasir. Uygulamadan sonra her hangi bir özel bakima ihtiyaç yoktur.

Uygulama Bölgeleri Nelerdir?

Göz çevresindeki kirisikliklar (ISIK DOLGU)
Burun kanatlarindan dudak arasi çizgiler (nazolabial çizgiler)
Dudak kenarlarindan asagiya inen çizgiler (marionette çizgiler)
Dudak üstündeki mimik çizgileri (perioral çizgiler)
Dudak dolgunlastirma ve kontürü
Elmacik kemigi ve yanak dolgunlastirilmasi
Alindaki kirisikliklar

Dolgu Agrili Midir?

Hastalarimizin çogu hissettikleri aciyi ‘’sinek isirigi’’ gibi bir aci olarak tanimlar. Eger aci esiginiz düsükse, bunu doktorumuzla paylasabilir, lokal anestezi kreminin biraz daha uzun süre tutulmasini veya enjeksiyon yolu ile lokal anestezi yapilmasini talep edebilirsiniz.

Dolgu uygulamasi

Dolgu islemine baslamadan önce hastamizin çesitli açilardan mimimkli ve mimiksiz resimleri çekilir. Bu resimleri hastamiza öncesi-sonrasi bilgilerini istedigi zaman göstermek için sakli tutulur.Acinin minimize edilmesi için dolgunun yapilacagi bölgeye lokal anestezik krem sürülür. Anestezik kremin etkisini göstermesi için yaklasik 30 dakika beklenir. Hastanin beklentilerini ögrenmek için doktorumuz görüsme yapar. Doktorumuz kisa bir incelemeyle hastamizin yüz seklini, kas yogunlugunu ve cilt tipi özellikleri kontrol eder. Enjektör içerisindeki dolgu maddesi cilt altina enjekte edilir. Dolgunun yapilacagi bölgeye göre cilt altina inilecek derinlik degismektedir. Islemden hemen sonra antibiyotik kremle masaj uygulanir.

Uygulama Süresi Nedir, Ne Kadar Süre Etkisini Korur?

Tek seans ortalama 15-30 dakika sürer. Çok ince bir igneyle hyalüronik asit preparati derinin orta tabakasina enjekte edilir. Kullanilan dolgunun niteligi ve kisinin cilt yapisina göre etki ortalama 8-12 ay devam eder. Çok fazla hareket eden agiz ve dudak gibi bölgelerde dolgu kaliciligi süresi daha az olabilir. Kisiye enjekte edilen dolgu miktari arttirkça kalicilik süresi de uzasa da dogal görüntüden uzaklasmamak için enjekte edilen miktar ve ortaya çikacak estetik görüntü arasinda iyi bir denge kurulmalidir. Düzenli dolgu yaptirilmasi sonucu dolgularin kalicilik süresi belirgin olarak uzamaktadir.

Dolgu Sonrasi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bir gün boyunca alkol almaktan ve sizi yoracak fiziksel aktivitelerden kaçinin. Bu durum morarmaya neden olabilir. Cillteki kizariklik ortadan kayboluncaya kadar asiri sicak ortamlardan ve asiri soguk ortamlardan kaçinin. (güneslenmek, solaryuma girmek,sauna ve kis spor aktiviteleri gibi) Eger cildinizde küçük tümsekler görürseniz doktorunuzun gösterdigi sekilde masaj yaparak tümsekleri dagitabilirsiniz.